Mobil Saha Operasyon Uygulaması

  1. Home
  2. Mobil Saha Operasyon Uygulaması

Mobil Saha Operasyon Uygulaması

Türk Telekom Grubu, PSTN, GSM ve geniş bant internet için bütünleşik telekomünikasyon hizmetleri sunmaktadır. Ülke geneline yayılmış telekomünikasyon alt yapısına sahip olan Türk Telekom kurumsal varlık yönetim sistemi olarak IBM Maximo ürününü kullanmaktadır.

Büyük ölçekli saha operasyonunda mobil uygulama kullanımı çok önemli olduğundan Türk Telekom’un başlattığı proje kapsamında IBM Maximo ürünü ile bütünleşik olarak kullanılan Armada Mobil uygulaması geliştirilmiştir.

Armada Mobil Uygulaması, mobil çalışanların iş emirlerine erişmesine ve bunları güncellemesine, iş emirlerindeki varlıkları ve konumları incelemesine ve bakımlarının yapılmasına olanak tanımaktadır.

Uygulamanın çevrimdışı çalışabilme özelliği sayesinde saha teknisyenleri çevrimiçi ve çevrimdışı çalışabilmektedir. Çalışan çevrimiçi olduğunda, uygulama sunucuya bağlanıp, veriler gerçek zamanlı olarak senkronize edilmektedir. Çalışan çevrimdışı olduğunda uygulamanın sunucuyla bağlantısı kesilse dahi cihazda depolanan güvenli veri kümesi ile çalışmaya devam edebilmektedir. Bağlantı geri yüklendiğinde veriler senkronize edilmektedir.